23,00zł 10,50zł

Konrad Piwowarczyk: Teoria mgieł

Teoria mgieł

„Teoria mgieł”
ISBN: 978-83-89401-42-7
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka
Format: 130x200 mm
Numer wydania: I
Rok wydania: 2012

Bohaterowie „Teorii Mgieł” dryfują przez życie w poszukiwaniu bliskości i zrozumienia. Samotność stanowiąca kluczowy kontekst ich dusznej egzystencji sprawia, że wraz ze zmieniającą się barwą otaczającego świata powstaje wokół nich mgła – pełna tajemnic, lepka i gęsta zasłona. We mgle trudno dostrzec ląd, dlatego ich naturalne pragnienie miłości skonfrontowane zostanie z towarzyszącymi człowiekowi od wieków, ukrytymi głęboko pod skórą, lekami i słabościami.

„Teoria mgieł” to niepokojącą, obfitującą w niedopowiedzenia mini-powieść, w której Autor bawi się słowami, niczym kolorowymi szkiełkami kalejdoskopu. Wciąga czytelników w niezwykle plastyczny, ale i mglisty świat, pełen niedookreślonych kształtów, przejaskrawionych barw i magicznych dźwięków. W trakcie lektury ta spowijająca wszystko mgła zaczyna powoli opadać, odsłaniając smutna prawdę o tym, jaką cenę przychodzi człowiekowi płacić za bycie artystą.

„Kwiat ze Wzgórza Wiosny” przenosi nas w zupełnie inny klimat. Po lekturze „Teorii Mgieł” to krótkie, autobiograficzne opowiadanie może sprawiać wrażenie, jakby znalazło się w książce przypadkiem. Czy tak jest w istocie?

Recenzje

Wydawcy
Kanaryjskie smaki
Kanaryjskie smaki
35,00zł
21,00zł
Szukaj
 
Użyj słów kluczowych w celu znalezienia poszukiwanej pozycji.
Wyszukiwanie zaawansowane
0 pozycji
Podziel się
Share via E-Mail
Share on Facebook Share on Twitter
e-czytelnia